You are currently viewing Uczycie się angielskiego? Sprawdźcie, jak osiągnąć poziom advanced!

Uczycie się angielskiego? Sprawdźcie, jak osiągnąć poziom advanced!

Różnica pomiędzy robieniem czegoś a robieniem tego skutecznie – jest zauważalna już na pierwszy rzut oka. Szczególnie widoczne będzie to podczas nauki języka obcego, gdzie można utknąć na jednym poziomie komunikacji, żeby pozostać przy nim już na zawsze. Oczywiście może być inaczej, co staram się pokazać nie tylko uczniom mojej szkoły. Jak zatem osiągnąć poziom advanced?

Jasno określony cel

Już na etapie jego wyznaczania, warto pomyśleć o konkretnym deadline, jaki sobie dajecie. Wskażcie poziom znajomości języka angielskiego, odwołując się, chociażby do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Wybrany przez siebie termin zapiszcie w kalendarzu i podzielcie się z innymi tym planem. Zewnętrzna motywacja będzie Wam pomocna w dalszej nauce.

Wyjście poza teorię

Sposób, w jaki przyswajacie nową wiedzę – zależy tylko od Was! Nie ma nic złego w tym, że nie lubicie uczyć się np. z podręczników. Dlatego zawsze zachęcam do poszukiwania sposobów, które ułatwiają uczenie się, dając przy tym satysfakcję z wchodzenia na kolejne poziomy znajomości języka angielskiego. Uczyńcie z tego swój nowy styl życia, a przestaniecie traktować naukę jak przykry obowiązek!

Kontrola postępów

W tym przypadku również możecie wybrać jedną z wielu dostępnych opcji. Nawet jeśli uczycie się na własną rękę, w domowym zaciszu – będziecie potrzebować oceny Waszych postępów. Możecie wybrać w tym celu np. cykliczne konsultacje 1:1 lub kurs online, który posiada kilka punktów kontrolnych. Znacznie łatwiej jest bowiem nadzorować proces nauki, który nadal trwa i może być na bieżąco modyfikowany.

Praca z akcentem

Poziom advanced będzie wymagał od Was codziennej pracy. Dlatego już od początku warto uczyć się gramatyki i słownictwa, wykorzystując je w praktyce. Im więcej będziecie mówić w języku obcym, tym łatwiej przyjdzie Wam prawidłowa artykulacja wypowiedzi. Pozwoli to również pokonać wewnętrzne blokady przed posługiwaniem się językiem angielskim na co dzień.

Czas

Nauka języka obcego jest złożonym procesem. Szczególnie wtedy, gdy chcecie osiągnąć poziom advanced, a dopiero zaczynacie swoją przygodę z nauką języka angielskiego. W takiej sytuacji jeszcze bardziej warto cieszyć się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu. Dzięki wytrwałości i systematycznej pracy dojdziecie do poziomu, na którym chcecie się znaleźć!

Dodaj komentarz