You are currently viewing Skuteczna promocja infografik

Skuteczna promocja infografik

Infografiki wywołują większe zaangażowanie w mediach społecznościowych, niż jakakolwiek inna forma treści. Przejawia się to w postaci polubień, komentarzy i udostępnień. Im bardziej Wasze posty angażują użytkowników mediów społecznościowych, tym większa jest ich widoczność. Zwiększając zasięg infografiki, zwiększacie tym samym ruch na stronie.

Ciężka praca nie kończy się jednak w momencie, gdy skończycie tworzyć infografikę. Bardzo ważne jest, aby infografika dotarła do jak największej liczby osób. Niezależnie od tego, jak niesamowita jest infografika: nie ma większego sensu, jeśli nikt jej nie zobaczy. Dlatego potrzebne będą różne sposoby promocji infografiki.

Blogowanie

Infografika potrzebuje bardziej rozbudowanego wpisu na blogu, aby zatrzymać użytkownika dłużej na stronie. To z kolei sprowadza nas tego, że potrzebujecie własnego miejsca w sieci, które będzie podstawowym źródłem ruchu i zainteresowania efektami Waszej pracy. Blog nadaje się do tego zadania wprost idealnie.

Optymalizacja

Użycie właściwych słów kluczowych jest jednym z najprostszych kroków, pozwalających na promowanie infografiki. Słowa kluczowe nie tylko dają możliwość wyszukiwania treści w wyszukiwarkach, ale także w mediach społecznościowych. 

Łatwe udostępnianie

Infografiki mają na celu zwiększenie ruchu na stronie. Aby ułatwić ich udostępnianie, przydadzą się odpowiednie integracje, umożliwiające dzielenie się treściami w takich mediach jak Facebook, Instagram, LinkedIn czy Pinterest.

Media społecznościowe

Częste udostępnianie w mediach społecznościowych, pomoże Waszej infografice dotrzeć do maksymalnej liczby osób. Jednak platforma, której używacie, również wpływa na wynik. W końcu różne media są przeznaczone do różncyh celów.

Infografiki radzą sobie dobrze na platformach społecznościowych, takich jak Twitter, Pinterest i Facebook. Najmniej doceniany Pinterest został sformatowany do publikowania grafik wysokiej jakości. Użytkownicy tego serwisu chętnie dzielą się treściami wysokiej jakości, o dużej wartości informacyjnej.

Newsletter

Macie swój newsletter? Ja mam i możecie się na niego zapisać tutaj 🙂
Pamiętajcie, aby poinformować w nim wszystkich subskrybentów, gdy stworzycie nową infografikę. Bardzo miło może Was zaskoczyć fakt, ilu z nich będzie zainteresowanych udostępnieniem Waszych materiałów.

Nowe przeznaczenie

Promocja infografiki wymaga nieco kreatywności. Z czasem zauważycie, że tekst nawiązujący do danego materiału można zmieniać, a wybrany fragment infografiki świetnie nadaje się do zupełnie nowego tematu. Zawsze jednak pamiętajcie o tym, aby dołączyć link do oryginalnej infografiki.

Promocja offline

Podsunęłam Wam wiele pomysłów na promocję online, ale nie zapominam też o świecie zewnętrznym! Być może bierzecie udział w szkoleniu, konferencji czy spotkaniu networkingowym, gdzie będziecie mieli okazję pokazania swoich infografik całkiem nowym odbiorców. Każda okazja jest dobra do tego, żeby budować swoją pozycję eksperta.

Dodaj komentarz